Dania fast food – puste kalorie

kebab

Dania fast food ogarnęły swoim zasięgiem niemal cały świat. W dosłownym tłumaczeniu to po prostu szybka żywność, mająca na celu w łatwy i tani sposób nasycić klienta. Popularny kebab, hamburger, hot-dog, pizza czy zapiekanka to nic innego jak bomba kaloryczna – zawierają dużą ilość tłuszczów i węglowodanów, a witamin z lupą można w nich szukać.

Popularne i tak uwielbiane przez dzieci frytki zawierają ponad 500 kcal na 100 g produktu.Spożywane regularnie dania fast food prowadzą nieuchronnie do wielu chorób serca, miażdżycy, otyłości, a nawet chorób nowotworowych. Kto jednak tym by się przejmował, kiedy w telewizji kuszą nas pięknymi reklamami hamburgerów, a kebab przedstawiany jest jak danie z najdroższych restauracji świata. Na ulicy otaczają nas liczne restauracje serwujące dania kebaby jak U Szwagra, czy fast food – KFC, Burger King i inne, które tak dobrze znamy z reklam.

W rzeczywistości każdy wie, że jedząc tego typu dania, ryzykuje chorobami i co najmniej utratą dobrej sylwetki. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, kiedy mamy do wyboru pysznego hamburgera z McDonald’s dostępnego od ręki za grosze lub samodzielnie przygotowany zdrowy obiad, którego przyrządzenie zajmuje kilka godzin. Ludzie są zabiegani, przemęczeni, szukają alternatywy do spędzania połowy dnia w kuchni. Poza tym, wiele osób, szczególnie młodych, nie potrafi przygotować posiłku smacznego.

Dania fast food naszpikowane są solą i wieloma ulepszaczami smaku, przez co zawsze wydają się pyszne. Pojęcie „niebo w gębie” nie jest obce nikomu, kto choć raz spróbował kebab. Dlatego właśnie dania fast food zdobyły taką popularność na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *