Gdzie znaleźć kostkę w Krakowie?

Gdy już urządzimy swój piękny krakowski (lub podkrakowski) dom, pojawia się przed nami kolejne wyzwanie: urządzenie ogrodu. Oprócz zagospodarowania trawnika i posadzenia kwiatów, warto zadbać również o podjazd, a także taras.

Materiałem, który może nam posłużyć do zagospodarowania tych miejsc jest kostka brukowa. Jaką jednak wybrać i gdzie szukać takiej, która będzie nas cieszyć przez lata?

Dlaczego wybrać akurat kostkę brukową? Zalet tego materiału jest wiele. Przede wszystkim pasuje do różnych stylów architektonicznych. Mały rozmiar poszczególnych elementów pozwala na utwardzenie nawet najbardziej krętych ścieżek i bezproblemowe pokrycie trudno dostępnych miejsc bez konieczności docinania.

Zanim zaczniemy poszukiwania konkretnego dostawcy, powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj kostki chcemy. Tu możliwości jest bardzo wiele. Na rynku dostępne są materiały w różnych kolorach i kształtach. I tak możemy wybrać kolory takie jak czerwony, szary czy żółty, ale możemy postawić również na bardziej nietypowe rozwiązania jak np. fioletowe lub cieniowane modele. Również w przypadku kształtu mamy w czym wybierać. Oprócz klasycznych kwadratów czy cegiełek, możemy wybrać również trapezy, fale, kości czy też młotki. Problem możemy mieć również z wyborem grubości kostki. W przypadku domów jednorodzinnych najlepiej sprawdzi się 4-centymetrowa. Grubsze zostały stworzone z myślą o miejscach, gdzie jeżdżą znacznie cięższe pojazdy.

Jak natomiast znaleźć miejsce, gdzie możemy kupić ten materiał? Najłatwiejszym sposobem będzie oczywiście wpisanie hasła „kostka brukowa Kraków” i wyszukanie najbliższej i najtańszej firmy. Możemy również odkupić używane materiały na przykład na krakowskich serwisach lokalnych. Warto jednak wówczas dokładnie przyjrzeć się kupowanej kostce, aby uniknąć nabycia materiału z uszczerbkami.

Gdy już mamy właściwe materiały, pozostaje zatrudnienie firmy zajmującej się układaniem kostki. Możemy również pokusić się o samodzielne wykonanie np. podjazdu. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *