Jaka jest kuchnia włoska?

W trakcie każdej podróży zagranicznej zakochuje się w regionalnej kuchni. Z tego powodu również po powrocie do domu bardzo tęsknię za tymi smakami. Zawsze próbuję znaleźć  w moim mieście restaurację specjalizującą się w danej kuchni. Jednak nie zawsze jest to łatwe. A nawet jak już znajdę miejsce oferujące jedzenie z konkretnego regionu, nie zawsze zachwyca ono smakiem. Często nawet nie przypomina tego co jadłam w podróżny. We Włoszech zakochałam się w cudownych makaronach, orzeźwiających sałatkach i sycących mięsach oraz w doskonałym winie. Bardzo brakowało mi tego po powrocie do Polski.

Moje poszukiwania namiastki Włoch w Krakowie były przez długi czas bezowocne. Jednak strzałem w dziesiątkę okazała się restauracja DaPietro Kraków. Wspaniale odtworzyła smaki znane mi z podróży. Potrawy były nawet jeszcze lepsze niż te, które poznałam w podróży. DaPietro jest to restauracja włoska z wybitnymi szefami kuchni. Po spróbowaniu potrawy czuć ogromne doświadczenie i miłość do gotowania. Nikt nie będzie rozczarowany jedzeniem jakie serwują. Ceny również są adekwatne do otrzymanego produktu. Cała atmosfera jest niezwykle ciepła i rodzinna. Całkiem jak ta panująca we Włoszech.

Można mieć wrażenie, że przenieśliśmy się w przestrzeni i znajdujemy się właśnie gdzieś w samym środku Sycylii. Produkty, z których przygotowane są potrawy są najwyższej jakości. Czuć to w każdym kęsie jedzenia. Wszystko jest niezwykle aromatyczne, bogate w nuty smakowe i co najważniejsze świeże. Każdy gość z pewnością zachwyci się jakością oferowanych potraw. Wracam tam bardzo chętnie i zapraszam swoich znajomych. Każdy poczuje się jak w domu dzięki niezwykłej atmosferze jaką tworzą pracownicy. Jest to taka namiastka Włoch na polskiej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *