Śmierć i pogrzeb

pogrzeb

Śmiercią kończy się życie każdego z nas. Jest to nieuniknione. Pozostaje nam się do niej odpowiednio przygotować, żyć pełnią życia. Jeżeli jesteśmy ludźmi wierzącymi, należy swoje życie tak nakierować, by po jego zakończeniu dostąpić zaszczytu życia z Bogiem w kraju wiecznej szczęśliwości. Czym powinna kończyć się każda śmierć? Pogrzebem.
W tradycjach wiary katolickiej pogrzeb jest traktowany szczególnie. Odbywa się on w kościele.

Osoba zmarła jest położona w zamkniętej trumnie przed ołtarzem. Odprawiania jest Msza Święta w intencji zmarłego. Potem następuje część pochowania zmarłego na cmentarzu. Wszystko to odbywa się zgodnie z etyką Kościoła. Na rynku możemy spotkać firmy pogrzebowe zajmującej się m.in. transportem zwłok, przygotowaniu ich do pogrzebu, sprzedażą trumien i zapewnieniem odpowiedniego przebiegu ceremonii pogrzebowej. Problematyczny jest jednak transport zwłok z zagranicy. Dlaczego? Ponieważ w takim przypadku istnieją specjalnie prawa, które należy bezsprzecznie przestrzegać.

Trzeba mieć zgodę władzy danego miasta czy wsi na sprowadzenie zwłok. Następnie taką samą zgodę trzeba otrzymać od konsula. Ciało zmarłego musi być szczelnie zamknięte w metalowej trumnie odpowiednio zalutowanej. W taki sposób przygotowana trumną musi być zamknięta w drewnianej skrzyni. Firmy pogrzebowe powinny z możliwością transportu zwłok z zagranicy umieć sobie odpowiednio poradzić,. Oczywiście koszty automatycznie wzrastają. Można go oczywiście pokryć z zasiłku pogrzebowego wynoszącego cztery tysiące złotych.Każdy człowiek ma prawo do odpowiedniego pochówku. Przykładowo, gdy wolą zmarłego była kremacja zwłok, to powinniśmy ze wzgląd na sumienie po jego śmierci dokonać tej kremacji.

Zobacz: Transport zwłok z zagranicy | epitafium-przewozy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *