Zakup mieszkania w Krakowie

mieszkania

Moja córka dostała się na wymarzone studia dla Krakowa. Z powodu podobno zbyt dobrej sytuacji materialnej naszej rodziny, nie dostała ona miejsca w akademiku. Musieliśmy więc zadbać o jakie mieszkanie. Oczywiście najprościej było coś wynająć. Ale koszty wynajmu w Krakowie są naprawdę wysokie.

Po podliczeniu wszystkich kosztów związanych z takim wynajmem, zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania. Oczywiście musieliśmy wziąć na niego kredyt, ale sumując wszystko, bardziej się to opłacało niż wynajem. Zaczęliśmy więc poszukiwania odpowiedniego lokum w serwisie www.taniemieszkania.pl. Z przyczyn logistycznych skupialiśmy się przede wszystkim na okolicy uczelni naszej córki. W tej okolicy były liczne bloki a w nich piękne, nowe mieszkania. My postanowiliśmy kupić mieszkanie dwupokojowe. Teraz będzie mogła wynająć pokój koleżance, dzięki czemu spłaci się część raty kredytu.

Gdy skończy studia i założy rodzinę, takie mieszkanie w zupełności wystarczy jej na start w dorosłe życie. Obejrzeliśmy wiele mieszkań. Developerzy jak mogli tak zachęcali do ich kupna. Widocznie sprzedaż mieszkań w Krakowie nie idzie tak dobrze jak kiedyś. Pewnie wiąże się to ze sporymi ograniczeniami dostępności kredytów mieszkaniowych. Ale na ten temat nie chcę nawet dyskutować, bo nie lubię mieszać się w bieżącą politykę.

Tak czy inaczej, wolnych nowych mieszkań było naprawdę sporo. W końcu jedno nas urzekło. Było jasne, dobrze ustawne i wykończone na przyzwoitym poziomie. Jego cena też była całkiem atrakcyjna. Zdecydowaliśmy się na jego zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *