Co musi się znaleźć w wyprawce dla dziecka?

Gdy mamy już kupione łóżeczko i idealny materacyk czas pomyśleć o pozostałych elementach wyprawki. Przecież żadna mama nie chce, by ominęły ją te najważniejsze zakupy, więc pojawia się pytanie, czy dużo jeszcze potrzeba naszemu dziecku?

Wiadomo, że wyprawka dla dziecka może nas kosztować kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy, wszystko zależy od tego jakie mamy wymagania. Albo jakie wymagania będzie miało nasze dziecko, ale tego jeszcze nie wiemy, a zakupy musimy zrobić zanim maluszek pojawi się na świecie.

Podstawą jest kołderka, poduszeczka, do tego pościel bawełniana dla dzieci, a ostatnio coraz częściej dodatkowo klin pod materacyk. Bez tych elementów nie możemy uznać, że jesteśmy przygotowani na narodziny dziecka. Musimy pamiętać też o smoczkach, butelkach, łapkach niedrapkach, kosmetykach i pieluszkach.

wyprawka dla niemowlaka

Jednak wyprawka dla niemowlaka (od senna-sowka.pl) to również karuzela nad łóżeczko albo coraz chętniej kupowany przez rodziców mobil, który wiele osób wykonuje samodzielnie. Przydać się może śpiworek, który da nam gwarancję, że dziecko w nocy się nie odkryje, a noworodkowi najlepiej śpi się, gdy jest ciasno otulony, do czego przydać mogą się nam kocyki lub specjalne otulacze.

Przydatne będą pozytywki, metkowce z minky lub kostki sensoryczne, na których dziecko najpierw będzie tylko skupiało wzrok, ale bardzo szybko zacznie łapać je za metki i bawić się nimi.

Każde dziecko jest inne, każde ma inne potrzeby, rodzice też mają różne finansowe możliwości, ale podstawowe przedmioty w wyprawkach są zwykle takie same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *