Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Każdy, kto miał próchnicę zębów przyzna, że jest to bardzo dokuczliwa dolegliwość. Niestety, jest to najbardziej rozpowszechniona choroba uzębienia, na jaką cierpi społeczeństwo. Mówi się, że w Polsce aż 95% dorosłych jest dotkniętych tą dolegliwością. Z pomocą przychodzi stomatologia zachowawcza.

stomatologia estetyczna

Zajmuje się ona zapobieganiem oraz leczeniem próchnicy. Bywa, że bardzo trudno zapobiec jej rozwinięciu się, ponieważ zależy ona także od predyspozycji genetycznych. Mimo ogromnych starań związanych z zapobieganiem próchnicy, niemal każdy człowiek kilka razy w życiu musi odwiedzić dentystę z powodu tej choroby. Mechanizm powstawania próchnicy to stopniowe odwapnienie i rozpad twardych tkanek. Najłatwiejszym, możliwym domowym sposobem zapobiegania jej jest po prostu szczotkowanie i nitkowanie zębów. Kolejną rzeczą, którą możemy zrobić dla swojego uzębienia jest systematyczne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego w celu dokonania kontroli.

Dla osób, których zęby są bardzo podatne na próchnicę istnieje także dobra wiadomość: w dzisiejszych czasach leczenie próchnicy jest bezbolesne. Ponadto, dzięki dobrodziejstwom nowoczesnej stomatologii, wysokiej jakości materiałom i doświadczonemu lekarzowi dentyście, wyleczony ubytek może być praktycznie niewidoczny i bardzo estetycznie wykonany. Wspomniane już wcześniej materiały dentystyczne do wypełnień posiadają ogromną paletę barw, co sprawia, że może zostać on dokładnie dopasowany do naturalnego koloru zębów pacjenta.

Oprócz przywrócenia estetyki, zadaniem stomatologii zachowawczej (o której więcej znajdziesz również na stronie impla.com.pl/stomatologia-zachowawcza) jest także przywrócenie zębom całkowitej funkcjonalności. Dobrze wypełniony ubytek powinien być niewyczuwalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *