Dania fast food – puste kalorie

kebab

Dania fast food ogarnęły swoim zasięgiem niemal cały świat. W dosłownym tłumaczeniu to po prostu szybka żywność, mająca na celu w łatwy i tani sposób nasycić klienta. Popularny kebab, hamburger, hot-dog, pizza czy zapiekanka to nic innego jak bomba kaloryczna – zawierają dużą ilość tłuszczów i węglowodanów, a witamin z lupą można w nich szukać.

Popularne i tak uwielbiane przez dzieci frytki zawierają ponad 500 kcal na 100 g produktu.Spożywane regularnie dania fast food prowadzą nieuchronnie do wielu chorób serca, miażdżycy, otyłości, a nawet chorób nowotworowych. Kto jednak tym by się przejmował, kiedy w telewizji kuszą nas pięknymi reklamami hamburgerów, a kebab przedstawiany jest jak danie z najdroższych restauracji świata. Na ulicy otaczają nas liczne restauracje serwujące dania kebaby jak U Szwagra, czy fast food – KFC, Burger King i inne, które tak dobrze znamy z reklam.

W rzeczywistości każdy wie, że jedząc tego typu dania, ryzykuje chorobami i co najmniej utratą dobrej sylwetki. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, kiedy mamy do wyboru pysznego hamburgera z McDonald’s dostępnego od ręki za grosze lub samodzielnie przygotowany zdrowy obiad, którego przyrządzenie zajmuje kilka godzin. Ludzie są zabiegani, przemęczeni, szukają alternatywy do spędzania połowy dnia w kuchni. Poza tym, wiele osób, szczególnie młodych, nie potrafi przygotować posiłku smacznego.

Dania fast food naszpikowane są solą i wieloma ulepszaczami smaku, przez co zawsze wydają się pyszne. Pojęcie „niebo w gębie” nie jest obce nikomu, kto choć raz spróbował kebab. Dlatego właśnie dania fast food zdobyły taką popularność na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *