Jak dbać o własne uprawy?

rośliny

Mamy sierpień, czyli czas zbiorów żniw z tego roku. Oczywiście, co roku pojawia się o tej samej porze jedno pytanie, które spędza sen z oczu wielu rolnikom w Polsce i za granicą. Pytanie jest oczywiste, jednak, co osoba to inna odpowiedź. Jak dbać o własne uprawy?

Ja, jako rolnik od 20 lat jestem w stanie doradzić początkującym, na co powinni zwrócić uwagę, oraz co zrobić, żeby zapewnić maksymalny zbiór w czasie żniw. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że warto ubezpieczyć swoje pole i wszystko, co na nim się znajduje, aby w razie szkód nie zostać na lodzie.

Poza tym jednym czynnikiem wszystkie związane są już bezpośrednio z roślinami i tym, co znajduje się na polu. Podstawą do maksymalizowania zbiorów jest korzystanie z dobrych, atestowanych nawozów (np. nawozy BioBizz) w odpowiedniej ilości. Za mała ilość nawozów spowoduje, że rośliny nie wyrosną na wystarczająco duże, z drugiej strony, jeżeli będziemy stosowali zbyt dużo tych środków, to nawozy spowodują wyjałowienie ziemi i praktyczny brak upraw w następnym roku.

Bardzo istotne oprócz nawozów są jeszcze środki ochrony roślin, które odganiają szkodniki od naszych upraw. Dzięki odpowiedniemu stosowaniu tych preparatów z naszymi roślinami nic złego się nie stanie, natomiast nie będzie musieli się martwić, że stonki ziemniaczane, bądź inne pasożyty zniszczą nasze rośliny, z których później będziemy czerpać zysk.

Warto także modernizować sprzęt o ile ma się na to środki, ponieważ usprawnia to pracę na roli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *