Jaka jest kuchnia włoska?

W trakcie każdej podróży zagranicznej zakochuje się w regionalnej kuchni. Z tego powodu również po powrocie do domu bardzo tęsknię za tymi smakami. Zawsze próbuję znaleźć  w moim mieście restaurację specjalizującą się w danej kuchni. Jednak nie zawsze jest to łatwe. A nawet jak już znajdę miejsce oferujące jedzenie z konkretnego regionu, nie zawsze zachwyca ono smakiem. Często nawet nie przypomina tego co jadłam w podróżny. We Włoszech zakochałam się w cudownych makaronach, orzeźwiających sałatkach i sycących mięsach oraz w doskonałym winie. Bardzo brakowało mi tego po powrocie do Polski.

Moje poszukiwania namiastki Włoch w Krakowie były przez długi czas bezowocne. Jednak strzałem w dziesiątkę okazała się restauracja DaPietro Kraków. Wspaniale odtworzyła smaki znane mi z podróży. Potrawy były nawet jeszcze lepsze niż te, które poznałam w podróży. DaPietro jest to restauracja włoska z wybitnymi szefami kuchni. Po spróbowaniu potrawy czuć ogromne doświadczenie i miłość do gotowania. Nikt nie będzie rozczarowany jedzeniem jakie serwują. Ceny również są adekwatne do otrzymanego produktu. Cała atmosfera jest niezwykle ciepła i rodzinna. Całkiem jak ta panująca we Włoszech.

Można mieć wrażenie, że przenieśliśmy się w przestrzeni i znajdujemy się właśnie gdzieś w samym środku Sycylii. Produkty, z których przygotowane są potrawy są najwyższej jakości. Czuć to w każdym kęsie jedzenia. Wszystko jest niezwykle aromatyczne, bogate w nuty smakowe i co najważniejsze świeże. Każdy gość z pewnością zachwyci się jakością oferowanych potraw. Wracam tam bardzo chętnie i zapraszam swoich znajomych. Każdy poczuje się jak w domu dzięki niezwykłej atmosferze jaką tworzą pracownicy. Jest to taka namiastka Włoch na polskiej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *