Kompostownik do ogrodu

nawozy do roślin

W kompostowniku najważniejsza jest jego wielkość i pojemność. W celu prawidłowego jej dobrania, należy przyjąć, że na 1 metr kwadratowy ogrodu, przypada około 1 litra pojemności skrzyni a 1 metr kwadratowy zagonów owocowo-warzywnych daje rocznie średnio 2 kilogramy odpadów.

Należy także wziąć pod uwagę, powierzchnię trawnika, jest to niezwykle ważne oraz liczbę drzew liściastych i iglastych i powierzchnię rabatów ściółkowanych. Kupno prawidłowego kompostownika powinno dokonać się z zapasem pojemności na przykład na 400 metrów kwadratowych, użyć skrzyni o pojemności powyżej 600 litrów. Najlepiej jeśli ściany kompostownika są ażurowe, do tego gwarantują dostęp powietrza dla dobrej przemiany rozkładu materii organicznej, a przynajmniej jeden z boków powinien być bardzo łatwy w demontażu.

Jest to niezwykle przydatne i warto uwzględnić to przy naszym zakupie. Nawozy do roślin mogą być stosowane na setki sposobów. Dobre nawozy sklep Flora&Fauna to bardzo szeroki wybór kompostowników. Skrzynia kompostowa powinna mieć z reguły, dwie komory, jedną na świeże odpady a drugą na dojrzewającą masę kompostową. Niezmiernie ważne jest aby dno miało kontakt z podłożem i nie było szczelne. Kształt z reguły nie jest istotny, ale jego wysokość nie powinna przekraczać 1,2 metra kwadratowego.

Teraz kompostownik staje się jeszcze bardziej dostępny, dzięki dopłatom, jakie można uzyskać na jego zakup. Warto zatem koniecznie dowiedzieć się o tym nieco więcej, bo to z pewnością jest bardzo ciekawa opcja do naszego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *