Konopie lecznicze

Konopie medyczne to roślina o wielu niezwykłych właściwościach. Lek z konopi to ciągle kontrowersyjny temat, jednak kosmetyki i maści z dodatkiem tego zioła są coraz bardziej dostępne. W drogeriach, szczególnie internetowych dostępne jest coraz więcej kosmetyków z dodatkiem konopnych wyciągów.

Warto zwrócić uwagę na to, by konopi w maści konopnej było jak najwięcej. Maść konopna ma szerokie spektrum działania, choć oficjalne przeznaczona jest do skóry z łuszczycą. Radzi sobie z podrażnieniami, wysuszeniem, poparzeniem pokrzywami, a nawet ugryzieniami komara. Sprawdza się na podrażniony katarem nos i wysuszone wiatrem, spękane usta. Jest też dobrym rozwiązaniem dla skóry atopowej, wymagającej intensywnej pielęgnacji. Maść konopna może zaskoczyć swoją tłustą konsystencją i intensywnie zielonym kolorem, który świadczy o dużym stężeniu naturalnych wyciągów. Szybko się wchłania, bardzo intensywnie nawilża, natłuszcza i ujędrnia, co docenią osoby o suchej i wrażliwej skórze, które mogą jej używać jako wygładzającego kremu na noc, lub jako maseczki w przypadku większych problemów.

Ponad to wyciąg z konopi ma właściwości antyoksydacyjne, czyli opóźnia powstawanie zmarszczek. Konopie medyczne to niezwykła roślina i warto skorzystać z jej dobrodziejstwa. Maść z konopi to bezpieczny, legalny i najlepszy na rynku lek z konopi na większość dolegliwości skórnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *