Ochraniacz do łóżeczka – jaki model najlepszy?

Dziecko w pierwszym roku swojego życia rośnie zdecydowanie najszybciej. Ta dynamika wzrostu powoduje, że trzeba właściwie na bieżąco reagować na zachodzące w organizmie dziecka zmiany. A to dotyczy również kwestii wyposażenia wnętrza dziecięcego pokoju.

Kluczowym elementem staje się natomiast łóżko. Trudno co prawda wymagać, aby rosło ono razem z dzieckiem, ale można je do potrzeb dziecka dostosować.

Sfera wypoczynku i zabawy

Należy pamiętać, że łóżeczko to nie tylko strefa wypoczynku dla małego dziecka. To również miejsce, gdzie nieraz się bawi. A podczas tych zabaw dochodzi do różnych sytuacji. Wkładane między szczebelki ręce czy nogi potrafią przysporzyć niemałych kłopotów. A jeśli do tego dziecko w swej fantazji lubi wkładać między nie głowę – wówczas pojawia się naprawdę duże ryzyko zagrożenia dla jego zdrowia. Dlatego warto zainwestować w ochraniacz do łóżeczka . A jaki model wybrać? To wszystko zależy od charakteru dziecka.

Mniej aktywne, które już stają przy szczebelkach, potrzebują przede wszystkim ochraniacza na górną krawędź. Te dzieci, które natomiast najbardziej lubią przy szczebelkach kombinować, warto zabezpieczyć ochraniaczem na ścianki. Wtedy ryzyko skręcenia ręki, czy nogi ograniczone jest do minimum.
A jaki ochraniacz do łóżeczka dziecięcego jest najlepszy? No właśnie taki, który dostosowany jest do potrzeb dziecka. No i ważne, aby wykonany był z materiału, który nie uczula, ani nie powoduje odparzeń, jeśli dziecko przyśnie przytulając do niego na przykład buzię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *