Olej z nasion konopii

medyczne konopie

Poruszając temat konopi, wszyscy zdajemy sobie sprawę jak wielką budzi kontrowersje. Niestety nie pozwalamy sobie powiedzieć, jak wielkie właściwości prozdrowotne mają konopie medyczne oraz jak wszechstronne są ich zastosowania. To roślina niosąca ze sobą minimalne ryzyko, a zarazem jest najskuteczniejszym lekiem.

Olej konopny zawiera wysoką zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Omega-3 oraz Omega-6 stanowi aż 80% oleju. Olej z nasion konopi składa się w 75% z NNKT, co nie znaczy że posiada mniej wartości odżywczych. W obydwóch olejach znajdziemy wiele cennych właściwości, między innymi regenerujące, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Słysząc słowo konopie, pierwsze co myślimy to marihuana. Połowa społeczeństwa kojarzy to tylko z narkotykami. Zapominamy o tym jak dobrze może wpływać na nasze zdrowie.

Konopie, czy wspomniany olej konopny, pomagają w leczeniu nowotworów, migreny, epilepsji, bóle oczu, jaskrę, hemoroidy, bezsenność, zaburzenia jelitowo–żołądkowe, alzheimera, stwardnienie rozsiane, artretyzm, zespół draveda i innych chorób które nas dotykają, a nawet wspomagają metabolizm. Publikacje naukowe potwierdzają skuteczne działanie konopi. Ich zastosowanie jest coraz bardziej powszechne. Czeka nas jeszcze wiele badań związanych z leczniczymi właściwościami, oraz z ich ryzykiem. Czym różni się marihuana lecznicza od „rekreacyjnej”, czyli stosowanej jako narkotyk? Marihuana to suszone kwiatostany o nazwie konopie indyjskie.

Zawierają ponad 400 substancji chemicznych, przede wszystkim ma działanie psychoaktywne. Natomiast marihuana używana w celach leczniczych, to ta sama roślina, lecz występująca w innych odmianach. Proporcje składników muszą  być odpowiednio dobrane, aby działały jako lekarstwo. Pod nadzorem lekarskim potrafi być naszym lekiem na wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *