Oświetlenie i profile LED

profile led

W dobie XXI. wieku postęp technologiczny dotyka każdego aspektu życia człowieka. Profile led i diody ledowe coraz intensywniej wkraczają do naszych mieszkań. Zastosowanie najnowszej technologii spowodowało powstanie nowego rodzaju oświetlenia tzw. LED.

Oświetlenie to znajduje swoje zastosowanie w produkcji mebli oraz w oświetleniu pokoi. Najnowsza technologia LED zyskała niesamowitą popularność dzięki miniaturowym rozmiarom i bardzo małemu zużyciu energii oferując w zamian bardzo jasne oświetlenie wybranego obiektu.

W zależności od rodzaju oświetlenia LED istnieje możliwość skonfigurowania oświetlenia „na wymiar”. Jest to możliwe praktycznie „od ręki”. Taśmy ledowe są bardzo elastyczne i stosunkowo tanie w porównaniu do standardowych żarówek energooszczędnych. Najnowsze wersje oświetlenia led umożliwiają sterowanie/kontrolowanie oświetleniem całego mieszkania praktycznie za pomocą dowolnego miejsca na świecie.

Aktualnie coraz większą popularność uzyskują żarówki led sterowane aplikacją z poziomu SmartPhone’a. W zależności od zapotrzebowania istnieje możliwość skonfigurowania oświetlenia wg. własnych potrzeb. Telefon komórkowy lub pilot umożliwia zmianę koloru oświetlenia led a odpowiedni profil LED umożliwia zainstalowanie oświetlenia praktycznie w każdym miejscu.

Oświetlenie jak i profile led można zakupić w sklepach elektronicznych jak i w większych sklepach budowlanych remontowych np. Obi czy Castorama. Cena takiego oświetlenia uzależniona jest od własnych potrzeb, a zaczyna się już od kilku złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *