Oświetlenie LED – zalety

Oświetlenie LED ma wiele zalet – pobiera niewiele energii, a zatem jest energooszczędne i ekonomiczne, a ponadto ma długą żywotność. Lampy typu LED kupuje się raz na długi czas, nawet co kilka lat. Oświetlenie LED warto używać w pomieszczeniach oświetlanych przez długi czas w ciągu dnia – wtedy korzysta się najbardziej na ich energooszczędnych właściwościach. Zwrot inwestycji w oświetlenie LED można osiągnąć nawet po roku użytkowania. Oświetlenie LED nie jest wrażliwe na częste włączanie i wyłączanie, dlatego można ich używać także w miejscach np. z czujnikiem ruchu, lub tam gdzie często i na krótko włącza się i wyłącza światło. Oświetlenie LED szybko rozpala się do stu procent jasności.
Oświetlenie LED także wytwarza znacznie mniej ciepła niż tradycyjne żarówki.
Ponadto oświetlenie led dostępne jest w wielu kolorach a także w różnych temperaturach światła (lampy led dostępne są w barwie zimnej i ciepłej). Oświetlenie LED w różnych kolorach dostępne jest z reguły w formie taśm LED, które potrafią odmienić wnętrze i nadać mu indywidualnego charakteru.

Sterownik LED służy do regulacji jasności świecenia oraz do wyboru koloru oświetlenia.  Ściemniacz LED pozwala szybko zmienić barwę i natężenie światła. Sterownik LED dostępny jest zarówno w wersji bezprzewodowej jak i przewodowej. Bezprzewodowy sterownik LED może wykorzystywać dwie opcje komunikacji – podczerwień i fale radiowe. Ściemniacz LED na podczerwień wymaga widoczności między pilotem a ten na fale radiowe nie, ale ma krótszy zasięg. Taki sterownik LED można więc dopasować do potrzeb użytkownika.
Ściemniacz LED pozwala na kierowanie jasnością taśm LED, modułów LED, żarówek LED.

Zajrzyj: https://led-labs.pl/sterowniki-led

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *