Piękny uśmiech wizytówką

białe zęby

Dziś każdy chce nie tylko wyglądać dobrze, ale i czuć się wyśmienicie. Jak wiadomo wszem i wobec zdrowie jest bezcenne, ale ponadto jest siłą przetargową każdego z nas. Wiedzą o tym Ci, którym jakiś mechanizm organizmu szwankuje czy nawala. Jednakże dzisiejsze czasy wcale nie sprzyjają chorującym. Aby dostać się do specjalisty trzeba czekać prawie pół roku lub od wczesnych godzin rannych koczować w przychodni.

Często bardzo utrudnia to życie. Dlatego w Polsce utarło się przysłowie, że aby chorować trzeba mieć końskie zdrowie. Dlatego właśnie prywatny dentysta, przychodnie czy gabinety lekarskie (jak na przykład Stomatologia Impla) cieszą się tak dużym powodzeniem, pomimo wysokich cen. W ubiegłym roku w prywatnych gabinetach zostawiliśmy grubo ponad 6 mld zł, czyli pięć razy więcej niż trzy lata temu. Jednakże ogólnie wiadomo, że lepiej dbać o zęby niż później słono płacić.

Już gołym okiem widać, że świadomość Polaków jeśli chodzi o estetykę i sekrety pięknego uśmiechu zmieniły się diametralnie. Niestety, Narodowy Fundusz Zdrowia bezpłatnie zapewnia tylko podstawową opiekę nad stanem uzębienia. Stąd właśnie częstsze wizyty u prywatnych dentystów. Coraz więcej Polaków decyduje się na bardzo popularny nie tylko wśród gwiazd zabieg wybielania zębów. Jest to mit, że wybielanie niszczy zęby. Jeśli jest to wykonane przez odpowiednich specjalistów oraz profesjonalnym sprzętem nie spowoduje żadnych zniszczeń w naszej jamie ustnej.

Jednakże wiadomo, że najważniejsza jest profilaktyka. Wiadomo, że słodycze niszczą zęby. Bardzo ważna jest ta profilaktyka w życiu płodowym, kiedy tworzą się zęby. Ponadto należy uzupełnia dietę w produkty bogate w wapń, a z pewnością długo będziemy uśmiechać się jak hollywoodzkie gwiazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *