Ramki na zdjęcia

profil aluminiowy

Oprawianie zdjęć sprawia, że prezentują się one zdecydowanie atrakcyjniej. Dobra ramka sprawia również, że zdjęcie jest odpowiednio chronione przed uszkodzeniami, co w znaczącym stopniu przekłada się na jego trwałość. Szyba ramki częściowo chroni zdjęcie przed wyblaknięciem, ponieważ blokuje dostęp ultrafioletu do barwników na zdjęciu.

Jednymi z najczęściej spotykanych są ramki wykonane z tworzyw sztucznych. Stosowanie różnych gatunków plastiku sprawia, że można uzyskać bardzo finezyjne kształty ramki. Tworzywa sztuczne w obecnych czasach są bardzo tanie, więc i koszt gotowego wyrobu nie jest znaczący, choć wszystko zależy od jakości wykończenia. Niestety, w przypadku ramek z tworzyw sztucznych na tę ostatnią kwestię należy zwrócić baczną uwagę, ponieważ takie ramki niekiedy posiadają ostre wypływki, którymi można się skaleczyć.

Doskonałym wyborem, podkreślającym wagę zdjęć są ramki drewniane. Wykończone rustykalnie podkreślą znaczenie zdjęć pochodzących z dawniejszych czasów, np. zdjęć babci i dziadka. Oczywiście ramki drewniane mogą być też wykończone w nowocześniejszy sposób i takie ramki świetnie skomponują się ze zdjęciami współczesnymi.

Do cięższych zadań i wnętrz o wybitnie nowoczesnym charakterze, najlepiej nadają się ramy aluminiowe. Ze względu na wytrzymałość materiału, potrafią udźwignąć naprawdę sporo. Ramy z aluminium ponadto posiadają często mechanizmy umożliwiające oprawę zawartości od frontu, co po przytwierdzeniu ich do ściany na stałe, umożliwia bieżącą zmianę ekspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *