Wyjątkowe wakacje w Gruzji

Gruzja wakacje niezapomniane i wyjątkowe

Coraz więcej osób decyduje się zorganizowanie wycieczki do Gruzji (Czajka Travel). Dzieje się tak ze względu na opinię jaka panuje o tym państwie – Gruzini są bardzo przyjacielscy i gościnny, jedzenie naturalne i znakomite, wino orzeźwiające, a widoki zapierają dech w piersi.

Jak dotrzeć do Gruzji?

Najwygodniej jest skorzystać z oferty tanich linii lotniczych, które najczęściej lądują na małym lotnisku w Kutaisi. Duzi przewoźnicy (na przykład Lot) zatrzymują się w stolicy Gruzji – Tbilisi. Bilety lotnicze można kupić już za kilkadziesiąt złotych, trzeba tylko wyczekać stosownego momentu i upolować najlepszą promocję.

Komunikacja po Gruzji

Po Gruzji najtaniej i najlepiej poruszać się tak zwanymi marszrutkami. To małe busiki, które wożą zarówno tubylców, jak i turystów. Warto uzbroić się w małą mapkę kraju, która ułatwi komunikację z kierowcą.

Jak porozumiewać się z Gruzinami?

Niestety młode pokolenie mieszkańców Gruzji nie zna innego języka prócz swojego ojczystego. Jeśli do tego dodamy bardzo skomplikowany alfabet, którego nie da się odczytać, to może powstać mały problem z komunikacją. Wielu Gruzinów mówi jednak płynnie po rosyjsku. Z angielskim jest gorzej, ale na migi można dogadać się z każdym.

Gruzińska kuchnia

Wakacje w Gruzji są niezapomniane przede wszystkim ze względu na fantastyczne jedzenie. Jest świeże, aromatyczne i naturalne. Kuchnia gruzińska to takie przyprawy jak kolendra, świeże zioła, papryka. Popularne dania tej kuchni są bardzo aromatyczne i obowiązkowo należy spróbować placka drożdżowego chaczapuri. W zależności od regionu będzie on się troszkę różnił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *