Zakup mieszkania w Krakowie

mieszkania

Moja córka dostała się na wymarzone studia dla Krakowa. Z powodu podobno zbyt dobrej sytuacji materialnej naszej rodziny, nie dostała ona miejsca w akademiku. Musieliśmy więc zadbać o jakie mieszkanie. Oczywiście najprościej było coś wynająć. Ale koszty wynajmu w Krakowie są naprawdę wysokie.

Po podliczeniu wszystkich kosztów związanych z takim wynajmem, zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania. Oczywiście musieliśmy wziąć na niego kredyt, ale sumując wszystko, bardziej się to opłacało niż wynajem. Zaczęliśmy więc poszukiwania odpowiedniego lokum w serwisie www.taniemieszkania.pl. Z przyczyn logistycznych skupialiśmy się przede wszystkim na okolicy uczelni naszej córki. W tej okolicy były liczne bloki a w nich piękne, nowe mieszkania. My postanowiliśmy kupić mieszkanie dwupokojowe. Teraz będzie mogła wynająć pokój koleżance, dzięki czemu spłaci się część raty kredytu.

Gdy skończy studia i założy rodzinę, takie mieszkanie w zupełności wystarczy jej na start w dorosłe życie. Obejrzeliśmy wiele mieszkań. Developerzy jak mogli tak zachęcali do ich kupna. Widocznie sprzedaż mieszkań w Krakowie nie idzie tak dobrze jak kiedyś. Pewnie wiąże się to ze sporymi ograniczeniami dostępności kredytów mieszkaniowych. Ale na ten temat nie chcę nawet dyskutować, bo nie lubię mieszać się w bieżącą politykę.

Tak czy inaczej, wolnych nowych mieszkań było naprawdę sporo. W końcu jedno nas urzekło. Było jasne, dobrze ustawne i wykończone na przyzwoitym poziomie. Jego cena też była całkiem atrakcyjna. Zdecydowaliśmy się na jego zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *