Zanim kupi się mieszkanie

Kupno własnego mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Najpierw trzeba porządnie przeanalizować swoją sytuację finansową oraz możliwości pozyskania dodatkowych źródeł pieniędzy w najbliższych latach. Ma to szczególne znaczenie jeśli dana osoba planuje finansować zakup nieruchomości za pomocą kredytu hipotecznego. Oczywiście zanim się go otrzyma bank sprawdzi wiarygodność kredytową i z pewnością sprawdzi BIK. Zaciągnięcie dużego zobowiązania finansowego nawet pod zakup mieszkania nie jest w końcu najprostszą sprawą i trzeba do tego podejść bardzo odpowiedzialnie.

Jak wiadomo ceny mieszkań są w naszym kraju bardzo wysokie, czego najlepszym przykładem może być Kraków. Nowe mieszkania na Ruczaju kosztują dobrze ponad 5 tysięcy złotych za metr, co jak łatwo policzyć daje kwotę przeszło 250 tysięcy złotych za 50 metrowe mieszkanie, więc im większą zdolność kredytową ma dana osoba, tym większe szanse na otrzymanie takiej sumy i zakup wymarzonego mieszkania w swoim mieście.

Ruczaj - nowe mieszkania od dewelopera SM Salwator

Mieszkania deweloperskie w Krakowie kosztują dużo, bo Kraków jest na tyle atrakcyjną lokalizacją do życia, że wiele osób marzy o zamieszkaniu właśnie w stolicy małopolski. W końcu Kraków jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej nowoczesnych miast w Polsce, więc wartość nieruchomości znajdujących się na jego terenach, jak wspomniana dzielnica Ruczaj, jest wysoka.

Procentuje to wtedy, gdy ludzie decydują się na sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym. Nawet za kawalerkę w starym budownictwie trzeba zapłacić równowartość dwupokojowego mieszkania w Białymstoku, które znajduje się w pobliżu centrum miasta. Dlatego też warto inwestować nie tylko w sam budynek z mieszkaniem, ale również w miejsce, gdzie został zbudowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *